Direct naar de inhoud
Word lid
Mardjan Seighali

Het aangrijpende verhaal van Mardjan Seighali

Type content: Nieuws Categorieën: Vluchtelingen Vrijheid van levensovertuiging Gepubliceerd op:

Voorzitter Mardjan Seighali weet hoe het is om niet in vrijheid te kunnen leven. In haar geboorteland Iran kon ze niet zichzelf zijn. In Tot op de dag doet ze haar verhaal. Een aangrijpend en hoopgevend boek over de zoektocht naar vrijheid.

Als Mardjan Seighali op haar zesentwintigste in Nederland aankomt besluit ze alles op alles te zetten om haar leven alsnog zin en betekenis te geven. Ook al zijn de herinneringen aan de Iraanse gevangenis en het militaire elitekorps van Khomeini vers, Mardjan wil niet dat ze haar toekomst beïnvloeden. Ze laat zich door niets en niemand tegenhouden en stort zich op haar nieuwe leven. Tot ze erachter komt dat de zwarte bladzijden zich niet laten wissen.

In Tot op de dag opent Seighali jaren na dato – ‘met volle overtuiging en gemengde gevoelens’ – het boek dat ze tot nu toe zorgvuldig voor zichzelf en de buitenwereld gesloten hield.

Samen met schrijver en journalist Job Hulsman schreef ze een intiem en hoopgevend boek over volwassenwording, identiteit en een grensoverstijgende liefde.

Tot op de dag van Mardjan Seighali is een aangrijpend verhaal dat aanzet tot nadenken over een samenleving waarin mensen oog en oor hebben voor het verhaal van de ander – ook al komt die ander van ver.

Bestel Tot op de dag via Boekenwereld.com of via je lokale boekwinkel. Eerst meer weten? Ontvang het eerste hoofdstuk van ons, gratis in je mailbox!

Mardjan Seighali

Mardjan Seighali (1964) vluchtte in 1990 met haar twee kinderen naar Nederland. Na een carrière in de hulpverlening en politiek is ze momenteel directeur van Stichting voor Vluchteling-Studenten UAF, de organisatie die haar ook steunde toen ze zelf studeerde. In 2019 ontving ze de Comeniusprijs voor ‘haar betrokkenheid, wilskracht en inspirerend leiderschap’. Seighali is sinds november 2020 voorzitter van het Humanistisch Verbond.

Deel dit

Tags:#Asielzoekers en vluchtelingen#boeken en TV#Film, boeken en TV#Islam#mardjan seighali#tot op de dag#voorzitter#vrijdenken

A list of posts

Vrij denken, samen leven. Sinds 1946.

Blijf op de hoogte van acties voor een menselijker samenleving, inspirerend nieuws en evenementen.