Direct naar de inhoud
Humanistisch Verbond , go to home

Het Levenseinde Verkiezingsdebat

Wat vinden politieke partijen van voltooid leven? Hoe kijken ze aan tegen palliatieve zorg? En: welke keuzes rond het levenseinde krijgen aandacht in de verkiezingsprogramma’s? Kom naar het Levenseinde Verkiezingsdebat op 22 oktober in Pakhuis de Zwijger in Amsterdam. Of kijk mee via de livestream. 

Wat kan je verwachten

Aan de hand van prikkelende stellingen gaan Kandidaat-Kamerleden in debat over verschillende aspecten van het levenseinde. Wat willen de partijen in de komende kabinetsperiode bereiken? De meningen lopen uiteen, dus het beloofd een levendig en interessant debat te worden. 

Deelnemers

Het debat wordt geleid door Fransien van ter Beek (Raad van Bestuur NVVE). De stellingen worden ingeleid door Sander de Hosson (Carend) en Mark Bos (Humanistisch Verbond).

In debat gaan (kandidaat) Tweede Kamerleden: Joëlle Gooijer-Medema (ChristenUnie), Harry Bevers (VVD), Wieke Paulusma (D66), André Poortman (CDA), Julian Bushoff (GroenLinks-PvdA) en Rens de Boer van Volt.

Het debat gemist?

Kijk het debat terug of lees het verslag.

programma


14.30  – 15.00 uur: Inloop, koffie en thee
15.00  – 16.30 uur: Debat onder begeleiding van Fransien van ter Beek

     Stelling 1    
De overheid moet het gesprek over het levenseinde vanzelfsprekend maken.     
     Stelling 2
Palliatieve zorg verdient dezelfde prioriteit als curatieve zorg.
     Stelling 3
Euthanasie moet uit het Wetboek van Strafrecht.
     Stelling 4
Zelf beslissen over eigen sterven is een mensenrecht
  
Adres:
Pakhuis de Zwijger: Piet Heinkade 179 1019 HC  Amsterdam

Deel deze pagina

A list of posts

  • Vrij denken als democratische graadmeter

  • Jouw vrijheid is de vrijheid van de ander

  • Symposium: voor wie is de uitvaart?