Zomer aan zet – Laren

Hoe kunnen we meer bewust de seizoenswisselingen ervaren? Op zaterdag 21 juni vieren we de komst van de zomer in Laren.
Elk nieuw seizoen heeft invloed op ons leven. Maar zijn we ons daar wel bewust genoeg van? Als mens zijn we geneigd om een gejaagd ritme aan te houden, terwijl de natuur momenten van groei en bloei afwisselt met stilte en rust. Wat kunnen wij hiervan leren? De natuur heeft ons zoveel wijze lessen te bieden: tijd om dit te vieren!
Op 21 juni vieren we niet alleen de langste dag van het jaar, maar ook Wereldhumanismedag. Dit is een dag waarop wereldwijd wordt stilgestaan bij humanistische waarden zoals vrijheid, verbondenheid en een open blik naar de wereld. Een moment om te reflecteren op wat ons als mens beweegt en hoe we in harmonie met elkaar en de natuur kunnen samenleven.
Datum, tijd, locatie
- Datum Zaterdag 21 juni 2025
- Tijd We doen de viering op 3 verschillende momenten: om 11:00 uur, 14:00 uur en 15:30 uur.
- Locatie Museum Singer Laren, Oude Drift 1, 1251 BS Laren Google Maps
Aanmelden
De vieringen zijn gratis te bezoeken als je een ticket hebt voor het museum: https://www.singerlaren.nl
De vieringen zijn onderdeel van de tentoonstelling Wij zijn natuur, naar de levensvisie van Prinses Irene van Lippe-Biesterfeld. In de tentoonstelling vraagt zij aandacht voor de diepgaande relatie tussen mens en natuur.

Begeleiding: Hedwig Barczuk
Deze viering wordt vormgegeven en begeleid door ritueelmaker en muzikant Hedwig Barczuk. Ze is opgeleid aan de Celebrantenopleiding van de Universiteit voor Humanistiek.
In haar rituelen zoekt ze naar hoe mensen kunnen opgaan in een creatief, gezamenlijk en betekenisvol moment. Hierbij gebruikt ze kunst en creativiteit als middel om stil te staan, te vieren, uiting te geven aan wat ons beweegt en overgangen te markeren.
Over Seizoen aan zet

Elk nieuw seizoen heeft invloed op ons leven. Maar zijn we ons daar wel bewust genoeg van? Als mens zijn we geneigd om een gejaagd ritme aan te houden, terwijl de natuur momenten van groei en bloei afwisselt met stilte en rust.
Met elk seizoen verandert onze omgeving. De dagen worden langer, of korter. Planten en bomen gaan in winterslaap, of komen weer tot bloei. Dieren vertrekken, komen terug, planten zich voort en dat ieder jaar weer. De manier hoe we ons verhouden tot onze omgeving verandert ook met de seizoenen. Wat doet het donker in de winter en het licht in de zomer met jou?
De mens ontkomt niet aan de invloed van de natuur. Alles grijpt in elkaar, en leeft in samenhang. Sterker nog: de natuur heeft ons zoveel wijze lessen te bieden. Tijdens Seizoen aan zet staan we stil bij al deze veranderingen en de invloed ervan op ons leven. Samen vieren we de overgangen naar lente, zomer, herfst en winter. >> Meer over Seizoen aan zet

Ecohumanisme
Deze serie seizoensvieringen maakt deel uit van het programma Ecohumanisme. Ecohumanisme stelt de mens niet boven de natuur, maar ziet de mens als onderdeel van de natuur. Daar vloeit een verantwoordelijkheid uit voort om goed voor de aarde te zorgen. Hoe kunnen we de aarde herwaarderen?
dicht bij jezelf, dicht bij de ander
Blijf dicht bij onze beweging. Ontvang elke maand inspiratie voor een betekenisvol leven, samen met al 50.000 anderen.