Humanistisch Verbond op Twitter Humanistisch Verbond op Facebook Humanistisch Verbond op YouTube

Zoeken

Heddy Honigmann op televisie

‘Forever’', de met prijzen overladen documentaire van Heddy Honigmann, is op 27 september 2007 voor het eerst op Nederlandse televisie te zien. Met deze uitzending wordt het filmwerk van de winnares van de Van Praag-prijs 2006 opnieuw onder de aandacht van een breed publiek gebracht.'

#8216;Forever’ is een formulefilm, schreef Ronald Ockhuysen vorig jaar op Cinema.nl. Twee sterren gaf hij de documentaire, die – net als ander werk van Heddy Honigman – is overladen met internationale filmprijzen. Het Humanistisch Verbond reikte de filmmaakster in mei 2006 de Van Praag-prijs uit voor haar gehele oeuvre.

In ‘Forever’ brengt Honigmann in beeld hoe het werk van kunstenaars die zijn begraven op de Parijse begraafplaats Père-Lachaise doorwerkt in het leven van nu. De boodschap: kunst overstijgt het leven en de dood.

De kunst van het overleven is een terugkerend thema in het werk van Heddy Honigmann. De jury van de Van Praag-prijs roemt haar werk omdat het ‘op indringende, vaak ontroerende en inspirerende wijze de overlevingskracht laat zien van mensen in kwetsbare omstandigheden’.

Gepubliceerd: 01-09-2007

oud